تاریخ ارسال : ۰۸ ارد ۱۳۹۲ 0 نظر

دانلود مقاله آموزش پرورش در پرتو هوش هيجاني و كاربردهاي آن

دانلود مقاله آموزش پرورش در پرتو هوش هيجاني و كاربردهاي آن

 

آيا به دنبال پایان نامه و پروژه مربوط به رشته روانشناسی  هستيد؟ آيا مقاله ای اي مرتبط با موضوع هوش هیجانی شرکت نيافتيد ؟ آيا مي دانيد  مقاله آموزش پرورش در پرتو هوش هيجاني و كاربردهاي آن در آل گول با قيمتي ناچيز ارائه مي گردد؟ خوشحال باشيد چون ما  مقاله آموزش پرورش در پرتو هوش هيجاني و كاربردهاي آن را در اين پست به شما معرفي و ارائه خواهيم کرد!

 

عنوان مقاله : آموزش پرورش در پرتو هوش هيجاني و كاربردهاي آن

سريال : M07104

قالب بندي : Word

تعداد صفحات : 35

 

 

قسمتي از اين مقاله :

زندگي كردن در جوامع نوين امروزي، مستلزم تمركز بر اطلاعات، آگاهي ها و كسب مهارت‌هايي است كه تا به حال كمتربه آن‌ها توجه شده است، دانستني‌ها و مهارت‌هايي كه شهروندان براي آنچه «يك زندگي خوب» يا «طرز خوب زيستن» در يك جامعه انساني آزاد، ناميده مي شود، بدان نياز دارند. تا به حال تصور بر اين است كه نيل به مهارت‌هاي اساسي زندگي و «زيستن به صورت مسالمت‌آميز با ديگران» تنها با داشتن مهارت‌ها و حالت‌هاي ذهني ناشي از «هوشبهر بالا» و كسب مهارت‌هاي تحليلي و جزئي نگر در طي سالهاي تحصيل در مدارس و دانشگاه عايد مي گردد.

اما با يك مرور مختصر بر روي تجارب آموزشي و كم و كيف ياد‌گيري‌هايي كه تا به حال آموزش و پرورش بر آنها صحه گذاشته است، در مي يابيم كه ما در گذشته تحت شرايط كاملاً متفاوتي آموزش ديده ايم و نمي توانيم ادعا نمائيم كه اين روشها و محتواها، بهترين شيوه ها و محتواهاي آموزشي بوده اند و منجر به ايجاد ياد‌گيري هاي اصيل و باثبات در ما گرديده‌اند. از اين رو لازم است تا تمام روش‌ها و مواد آموزشي را با اين واقعيت تلخ هماهنگ سازيم و براي در امان ماندن از پيامدهاي هر چه نامطلوب تر آن، تدابيري بينديشيم. اين اظهارات به يك معني مي‎تواند توجه كارگزاران آموزش و پرورش را به اين پيشنهاد جلب نمايد كه لازم است تمركز و علاقه سنتي بر مهارت‌هاي ذهني- شناختي- همچون هوش بهر (IQ) جاي خود را به علاقه شديد و تمركز بر مهارت‌هاي عاطفي- اجتماعي و هوش بهر هيجاني (EIQ) بدهد و يا اگر نمي‌تواند اين جايگزيني را به تصور اينكه ممكن است زيان و آسيب ديگري بر آن مترتب باشد، سرلوحه كار خود قرار دهد، لااقل پذيرفتن آموزه‌هاي هوش هيجاني و تزريق آنها به پيكره آموزش و پرورش مي‎تواند روح تازه‌اي به آن بدمد تا جايي كه بتوان به خلإها و كمبودهاي انسان امروز، كه كيفيت زندگي او را به مخاطره انداخته است پاسخ داد. از اين رو به نظر مي رسد كه براي اجتناب از پا نهادن در «منطقه خطر»، نه تنها به آموزش و پرورش مهارت هايي كه برگيرنده مهارت هاي تحليلي و جزئي نگر مي باشند، بلكه به مهارت هاي كلي نگري از زمينه مباحثات و مبادلات اجتماعي، معاشرت هاي شخصي و انعطاف پذير بودن كه جملگي «قابليت هاي هوش هيجاني» را نيز دربرمي‌گيرند، نياز داريم. قابليت هايي كه با رشد آنها مي‎توان نيروهاي برانگيزنده و راهبر را در جهت نيل به اهداف مثبت سوق داد.

 

مشاهده فهرست و دريافت “ مقاله آموزش پرورش در پرتو هوش هيجاني و كاربردهاي آن” در ادامه مطلب …

 

فهرست مطالب :

 

مقدمه

تاريخچه

تعريف هوش هيجاني

كاربردهاي هوش هيجاني در آموزش و پرورش

1- هوش هيجاني در خدمت سلامت روان و پيشگيري از اختلالات رفتاري در مدارس

2- هوش هيجاني و دروس تحصيلي

رابطه هوش هيجاني با استانداردهاي آموزشي

برنامه‌هاي درسي هيجاني/ اجتماعي در مقاطع تحصيلي

هوش هيجاني و بازيابي مدارس بازنگر

مأموريت مدارس معطوف به هوش هيجاني

ضرورت ياد‌گيري هاي اجتماعي- عاطفي

1- مهارت‌هاي زندگي و توانش‌هاي مثبت اجتماعي

2- مهارت‌هاي ارتقاء و بهبود سلامتي

3- مهارت‌هاي حل تعارض و گشايش

4- خدمات مثبت و حمايتي

الف – سطح اول: پيشگيري‌هاي معطوف به برنامه‌هاي درسي مدارس.

ب ) سطح دوم، پيشگيريهاي معطوف به رفتارهاي نامطلوب و رفتارهاي مشكل زا مانند خشونت و پرخاشگري.

ج )سطح سوم، پيشگيري معطوف به رفتارهاي حمايت‌گرايانه اجتماعي و پاسخ به نيازهاي عاطفي دوران گذرا و انتقال.

سطح چهارم: برنامه هاي پيشگيري معطوف به آموزش همدلي

بحث و نتيجه گيري

فهرست منابع

 

 

 

 

کليه کارت هاي عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اينترنتي را دارند.

لينک دانلود پس از پرداخت به ايميل شما ارسال ميشود.

قيمت اختصاصي و استثنايي اين پروژه در آل گول : تنها , 3000 تومان

پيشنهاد ما : قيمت اين پروژه را حتما با سايت هاي ديگر مقايسه کنيد!

 

 

 

 

دیدگاه شما