تاریخ ارسال : ۱۲ ارد ۱۳۹۲ 0 نظر

دانلود مقاله نور طبیعی در معماری و معماری داخلی

دانلود مقاله نور طبیعی در معماری و معماری داخلی

 

آیا به دنبال پایان نامه و پروژه مربوط به رشته معماری  هستید؟ آیا مقاله ای ای مرتبط با موضوع نورطبیعی  در معماری و معماری داخلی نیافتید ؟ آیا می دانید مقاله نور طبیعی در معماری و معماری داخلی  در آل گول با قیمتی ناچیز ارائه می گردد؟ خوشحال باشید چون ما نور طبیعی در معماری و معماری داخلی را در این پست به شما معرفی و ارائه خواهیم کرد!

 

عنوان مقاله : نور طبیعی در معماری و معماری داخلی

سریال : HM08113

قالب بندی : Word

تعداد صفحات : 29

 

 

قسمتی از این مقاله :

ازدید همگان نور”جزء اساسی و ضروری در ساختمان است . که کار آن روشن کردن فضا به منظور قابل رویت ساختن آن است .در هنر ساختمان سازیی یا به عبارتی معماری نور یکی از اجزایی است که کنار عناصرو مفاهیم دیگر از قبیل ساختار” نظم فضایی “مصالح” رنگ و …. مطرح می شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفاکند . ولی واقعیت این است که در بسیاری از موارد در ساختمان سازیو معماری های داخلی به نور بیشتر از یک عامل روشن کننده که باعث کاهش مصرف نور مصنوعی و در نتیجه کاهش مصرف برق ! می شود ” نمی نگرند و فقط به مواردی از قبیل این که نور جنوبی و شمالی بر نور شرقی و غربی ارجحیت دارد و در مواقع ناچاری نور شرقی از نور غربی بهتر است “توجه می شود و معماران به صورت کلیشه ای و از روی عادت آن را رعایت می کنند و اگر در ساختمان سازی نیازی به نور پردازی و ایجاد مفاهیم و تاکید هایی توسط نور باشد منحصرا به استفاده از نور مصنوعی می پردازند و با انواع درجات و رنگ های نور مفهوم و طرح خود را اجا می کنند .

در صورتی که با نگاهی به تاریخ معماری گذشته ( تقریبا هر نوع معماری تاریخی ) نور به عنوان یک عنصر مجزا به کار گرفته شده و به نتایج بسیار زیباییهم رسیده اند .

نور و طبیعت

نور طبیعی که حامل انرژی حیات بخش درونی است به عنوان یکی از منابع وجود حیات بر روی زمین محسوب می گردد. علاوه بر آن نور می تواند با رنگ ها و جلوه های متفاوت خود باعث تغییر چهره یک مکان شود زیرا نور در هر یک از فصول سال ” در آب و هواهای متفاوت و یا در هر زمانی از طول روز دارای چهره ای مخصوص به خود می باشد

 

مشاهده فهرست و دریافت “مقاله نور طبیعی در معماری و معماری داخلی” در ادامه مطلب …

 

فهرست مطالب :

نور طبیعی در معماری و معماری داخلی

نور و طبیعت

نور و بشر

طراحی با نور:

● هال ورودی

پذیرش

 ● راهروها

● رستوران

● اتاق ها

● حمام:

● سالن های جشن و اتاق های چند منظوره:

● اتاق های ملاقات: ایستگاه هایی تجاری

 ●امكانات رفاهی و ورزشی

●نمای بیرونی:

●پاركینگ

 

 

 

کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود پروژه فعال خواهد شد.

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه در آل گول : تنها ,  ۲۰۰۰ تومان

پیشنهاد ما : قیمت این پروژه را حتما با سایت های دیگر مقایسه کنید!

 

 

 

 

 

دیدگاه شما